Co zajmuje Polaków?

Od ponad pół roku w ogólnopolskich mediach głównym tematem jest koronawirus i jego ofiary. Jak się okazuje, media regionalne także nie zapominają o epidemii. Jednak zamiast na statystykach zakażeń, skupiają uwagę na wpływie obostrzeń na życie lokalne.

Dzisiaj zajrzałam na pierwsze strony wydań papierowych dzienników regionalnych z Olsztyna, Białegostoku, Bydgoszczy, Lublina i Szczecina. Trzy z nich na pierwszej stronie zamieściły artykuł powiązany z  sytuacją epidemiczną.

„Kurier Szczeciński” porusza temat protestów młodzieży odnośnie nauki stacjonarnej. Młodzi ludzie w mediach społecznościowych porozumieli się, jak okażą sprzeciw. Chcą powrotu do nauki zdalnej i, w ramach protestu, postanowili nie iść do szkoły wcale, albo ubrani na czarno. W „Kurierze Lubelskim” informacja o tym, jak w tym roku będzie wyglądała kolęda i dystrybucja opłatków. Zdaniem dziennika, kolęda w tym roku się nie odbędzie, a opłatki będą rozdawane w kościołach, a nie roznoszone po domach. „Gazeta Olsztyńska”, w kontekście zbliżającego się Święto Zmarłych, zwraca uwagę czytelników na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą gromadzenie się. Cmentarz można odwiedzić w inny dzień, niż 1 listopada. Jeśli nie pojawią żadne ograniczenia, należy  z tego zrezygnować i  wybrać inny dzień na odwiedzenie grobów bliskich. „Kurier Poranny” skupił swoją uwagę na lokalnych dylematach. Wiadomością nr 1 z Białegostoku jest nieporozumienie i kontrowersje wokół skweru Adamowicza. „Gazeta Pomorska” jako główną informację zamieściła historię o uczciwym znalazcy 1000 zł, który postanowił pieniądze oddać do PCK, gdzie pierwotnie miały trafić. Były one przeznaczone na zakup obuwia dla bezdomnych.

Tematy te zostały poruszone w głównych artykułach na stronach tytułowych wydań gazetowych. Czołówki w ich elektronicznych odpowiednikach są już inne. Na dalszych miejscach  znajdziemy jednak i artykuły z pierwszych papierowych stron.

Fot. www.press.pl

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*