Co za, a co przed nami

Na tradycyjne Spotkanie Noworoczne marszałek Marek Woźniak zaprosił do Auli UAM przedstawicieli wielkopolskiej kultury, nauki, biznesu, Kościoła, polityków, samorządowców, a także mediów.

W wystąpieniu podsumował on miniony rok i przedstawił plany, które Samorząd Województwa Wielkopolskiego zamierza zrealizować w 2019 i kolejnych latach. W dziesięciu punktach wskazał to, co zostało wykonane, w kilkunastu – to, co przed nami: m. in. budowa siedziby i sali Filharmonii Poznańskiej, Ośrodka Radioterapii Protonowej. Następnie – zgodnie z tradycją tych spotkań  – ogłosił laureata Wielkopolskiej Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Został nim Maciej Pastwa, podróżnik i filantrop, który wędruje po świecie, niesie dobro i chętnie dzieli się nim z innymi. Szczególnie bliska jest mu idea R. Kapuścińskiego: „Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej. ”

Przemówienie marszałek zakończył życzeniami noworocznymi. Tym razem ich treść stanowił utwór „Dezyderata” amerykańskiego prawnika i pisarza Maksa Ehrmanna. Ów wiersz  autor w 1933 roku wykorzystał jako treść życzeń na Boże Narodzenie dla swoich przyjaciół. Zwieńczeniem spotkania było wspólne odśpiewanie kolęd.

Fot. Roman Szymański

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*