Co słychać poza Europą?

Dzisiaj rozpoczyna się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona bieżącej polityce pozaeuropejskiej oraz zmianom zachodzącym w świecie i poszczególnych regionach świata.

Głównym celem  „Beyond Europe Politics and Change in Global and Regional Affairs” jest uchwycenie dynamiki i kierunku zmian zachodzących na obszarze pozaeuropejskim. Konferencja będzie także forum dyskusji pomiędzy badaczami, dyplomatami, a także przedstawicielami różnych instytucji jak i przedsiębiorstw. Spotkanie umożliwi nie tylko lepsze zrozumienie różnych procesów zachodzących poza Europą, ale także będzie świetną okazją do nawiązywania kontaktów i wspólnych przedsięwzięć naukowych. Inicjatywa może stać się stałym punktem w kalendarzu WNPiD UAM.

W konferencji udział wezmą ambasadorzy Argentyny, Peru oraz Turcji, a także naukowcy z Polski i zagranicznych ośrodków akademickich. Międzynarodowa konferencja naukowa organizowana jest przez Zakład Pozaeuropejskich Studiów Politycznych wraz z zakładami Studiów Strategicznych, Studiów nad Bezpieczeństwem oraz Stosunków Międzynarodowych. Prowadzona będzie w języku angielskim.

Fot. Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*