Bliżej poezji w Puszczykowie

W dniach 5-6 maja 2018 odbędą się  „Rozmowy z Poezją” w Puszczykowie (Dom Pracy Twórczej, ul. Podleśna 10 oraz Leśny Ośrodek Szkoleniowy, ul. A. Wodziczki 3). Projekt ma charakter poznawczo-samokształceniowy i popularyzatorski.

Jest on skierowany zarówno do młodzieży, jak i do osób dorosłych, przede wszystkim w Wielkopolsce, które uprawiają poezję. Organizatorom zależy na dialogu międzypokoleniowym, którego mostem jest poezja, i na osobach o zróżnicowanym dorobku. Mile widziani są również sympatycy poezji.

Planowane są warsztaty literackie i rozmowy, prezentacje autorskie, ognisko integracyjne i konkursy oraz 6 maja o godz. 18 SLAM poetycki (wstęp wolny). W ramach spotkań istotne będzie:

  • dzielenie się problemami związanymi z opanowaniem warsztatu poetyckiego,
  • nabieranie świadomości i doskonalenie umiejętności pisania i prezentowania poezji,
  • poznawanie twórczości własnej, zaproszonych poetów i gości,
  • rozmowa na temat trendów we współczesnej poezji oraz sztuki tłumaczenia,
  • pytanie Poezja po co ci to? oraz czego poeta nauczyć może się na slamie?
  • przypomnienie wierszy z projektu „Krystyna Miłobędzka – kulturalna ikona Wielkopolski”.

Organizator: FONT, współpraca: PARK, GLNK. Dofinansowanie: samorząd województwa wielkopolskiego. Koordynator projektu: Łucja Dudzińska. Informacja, zgłoszenia: fundacja.font@gmail.com Projekt „Spotkania z Poezją w Puszczykowie” jest konsekwencją działań popularyzujących poezję podjętych  w 2017 roku przez Fundację PARK we współpracy z FONT w ramach projektu „Krystyna Miłobędzka – kulturalna ikona Wielkopolski”.

Fot. http://www.park.info.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*