Będzie różnorodnie i ciekawie

W tym miesiącu wiele wydarzeń kulturalnych w Bibliotece Raczyńskich. Będzie nowelistycznie, lekturowo, kryminalnie i muzealnie.

Zaczynamy 7 września Narodowym Czytaniem,  które tym razem poświęcone będzie polskim nowelom. Wybrane fragmenty utworów m. in. Prusa, Reymonta, Orzeszkowej i Schulza przeczytają  zaproszeni goście ze świata kultury, nauk i polityki, a także  chętni poznaniacy. Na uczestników Narodowego Czytania czekają też m.in. spotkanie z kataryniarzem i koncert piosenek podwórkowych. Zapraszamy 7 września od 11 na parking Biblioteki Raczyńskich.

Po wakacyjnej przerwie wracają też Wtorki dla seniora, bohaterem wrześniowego (10 września o 16.30) będzie wokalista i kompozytor Seweryn Krajewski.

Ponieważ wrzesień to czas powrotu do szkoły,  11 września o 18 zapraszamy na spotkanie Jak przerabiać lektury?, podczas którego nauczyciele opowiedzą o swoich metodach pracy i sposobach na to, by zachęcić uczniów do czytania. Do udziału w spotkaniu zapraszamy nauczycieli, uczniów, rodziców i wszystkich zainteresowanych. Odbędzie się ono w przestrzeni wystawy Kanon lektur nieczytanych, której ekspozycję przedłużamy do końca września.

Fanów naszego cyklu 3 TATY, 4 ŻYWIOŁY zapraszamy na zajęcia w Filii Naramowickiej. Już 14 września o 12 o  tajemnice jesiennego lasu, grzybów  i  zmieniających kolory liści zdradzą leśnicy, a  28 września o 12 spotkamy się z podróżnikami, którzy opowiedzą o tym, co  podróżnik powinien mieć w swoim ekwipunku, a także którzy z polskich obieżyświatów mogą być inspiracją dla młodych odkrywców.

Wrzesień to także czas Poznańskiego Festiwalu Granda. Biblioteka jako festiwalowa Stacja Sensacja zaprasza 20 września o 18.00  na spotkanie autorskie z Krzysztofem Bochusem i  Jackiem Ostrowskim, którego tematem będą  powieści kryminalne z motywem seryjnego mordercy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*