Będzie gra na wysokim poziomie

Trener Adam Nawałka spotkał się dzisiaj z dziennikarzami. Zapytany o faworyta najbliższego spotkania powiedział, że boisko zawsze weryfikuje nasze plany.

Wisła zajmuje pewnie szczególne miejsce w Pana sercu. Nasłuchuje Pan wieści z Krakowa?

Mecze z Wisłą zawsze są szczególne dla mnie z racji tego, że tam stawiałem pierwsze kroki. Praktycznie grałem tam przez całą karierę, która i tak była bardzo krótka. Myślę, że będzie to podróż sentymentalna, chociaż zawsze podchodzę bardzo profesjonalnie do mojego zawodu. Tam, gdzie pracuję zawsze wkładam całe serce i wszystkie siły, aby moja drużyna grała jak najlepiej. To będzie z pewnością mecz z tych, które wybijają się na pierwsze miejsce, jeżeli chodzi o pojedynki ligowe. Z pewnością w piątek będzie gra na wysokim poziomie. Spotykają się dwie bardzo dobre drużyny, które grają o najwyższe cele. My będziemy starali się wygrać, Wisła również będzie chciała zdobyć trzy punkty. Świetnie pracuje trener Maciej Stolarczyk. Jest młody i myślę, że z bardzo ciekawą przyszłością. My nie zmieniamy naszego nastawienia. Staramy się wykorzystać każdą godzinę, każdy dzień, aby doskonalić naszą grę, mimo że tego czasu jest bardzo mało. Szanujemy przeciwnika, ale mamy swój plan i będziemy starali się zrealizować go w trakcie meczu.

Co Pan może powiedzieć na temat zmian właścicielskich w Wiśle?

Myślę, że nie będzie to miało wpływu na koncentrację i przygotowanie mentalne zawodników. Wręcz przeciwnie, uważam, że takie sytuacje motywują zawodników. Byłem w takich sytuacjach jako zawodnik, jako trener i doskonale wiem, że niepewność co do jutra powoduje, że zawodnicy są pozbawieni jakiegoś negatywnego balastu. Wręcz przeciwnie, chcą pokazać się z jak najlepszej strony, bo inne drużyny patrzą zawsze na takie sytuacje i zawodnicy chcą wzbudzić zainteresowanie w innych klubach. Możemy się jednak tylko cieszyć, że Wisła będzie miała sponsora, bo byłoby bardzo źle, gdyby takie marki jak Wisła Kraków, czy inne drużyny nie występowały w Ekstraklasie. Takie mecze jak Lecha z Wisłą, Legią, Śląskiem, Lechią, Arką, Cracovią to spotkania, które dają wiele pozytywnych emocji wszystkim kibicom. Wiele ciekawego również dziennikarze mogą napisać o takich spotkaniach.

 Ile procent Wisła traci pod nieobecność Zdenka Ondraska? Kto jest faworytem spotkania?

Uważam, że jeżeli jeden z takich ważnych zawodników nie gra, to jest to tym bardziej motywujące dla pozostałych. Wzrasta czujność, koncentracja zawodników i jestem przekonany, że będą świetnie przygotowani mentalnie do tego meczu, zrobią wszystko żeby zdobyć trzy punkty. Nigdy nie wypowiadałem się na temat faworytów, boisko zawsze weryfikuje nasze plany.

Fot. Maciej Gierczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*