Będzie dostępna na profilu CP

W czwartek, 21 października 2021 o godz. 12 w sali konferencyjnej rozpocznie się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2021/22 w Collegium Polonicum w Słubicach.

Nowy rok akademicki otworzy prof. Bogumiła Kaniewska, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wspólnie z prezydentką Viadriny, prof. Julią von Blumenthal. Wykład inauguracyjny „Suaviter in modo, fortiter in re” wygłosi dr Andrzej Byrt. Tematem wykładu będzie misja Collegium Polonicum oraz polsko-niemiecka współpraca akademicka.

Dr Andrzej Byrt to były dyplomata, ambasador RP w Niemczech (dwukrotnie) oraz we Francji i Monako, wiceminister w resortach współpracy gospodarczej z zagranicą oraz spraw zagranicznych, w latach 2009–2014 prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jest ekspertem ws. integracji gospodarczej, handlu międzynarodowego oraz międzynarodowych negocjacji gospodarczych i politycznych, koniunktury gospodarczej, wystawiennictwa oraz negocjacji.

W trakcie uroczystości odbędzie się uroczyste pasowanie na studentów reprezentantów kierunków studiów prowadzonych w Collegium Polonicum w Słubicach. W uroczystości wezmą udział władze obu partnerskich uczelni – Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz zaproszeni goście. W tym roku wydarzenie odbywa się z ograniczoną liczbą gości, inauguracja będzie transmitowana i dostępna dla wszystkich zainteresowanych na profilu Collegium Polonicum na Facebooku: https://www.facebook.com/events/302681504550070/?ref=newsfeed

Inauguracja jest kolejnym wydarzeniem w ramach jubileuszu 30-lecia Collegium Polonicum. Po zakończeniu uroczystości w foyer odbędzie się wernisaż wystawy Kamy Kuik „Portrety Collegium Polonicum”. Wystawa składa się z 30 portretów, kilkanaście z nich to portrety osób związanych obecnie z Collegium Polonicum. Portrety na stałe zawisną w holu przed dużą aulą.

Następnie zostanie zaprezentowany album fotograficzny autorstwa Adama Czerneńki, zawierający kilkaset fotografii dokumentujących historię, gości oraz przedstawiający ważne momenty z 30 lat istnienia Collegium Polonicum. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*