Bardzo dobra wiadomość dla firmy

Daniel Giroud, dotychczasowy VP Retail Operations, nowym Chief Sales Officer w Bridgestone EMIA. Do tej pory zarządzał procesem zmian w obszarze sprzedaży detalicznej. Riccardo Cichi, dotychczasowy Chief Sales Officer, wraca do Stanów Zjednoczonych, gdzie obejmie analogiczne stanowisko w strukturach Bridgestone North America. Zmiany personalne wejdą w życie 16 marca 2020.

Ambicją Bridgestone jest osiągnięcie pozycji światowego lidera w zakresie zaawansowanych rozwiązań mobilnych, a ogłoszona właśnie zmiana w składzie kierownictwa firmy jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Giroud dołączył do Bridgestone EMIA w 2015 roku i od tamtej pory odgrywa kluczową rolę w strukturach sprzedaży. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w handlu, piastował liczne kierownicze stanowiska w przedsiębiorstwach z wielu różnych branż, w tym pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego w Marionnaud France. Na dotychczasowym stanowisku, z powodzeniem odpowiadał za zwiększanie wyników Bridgestone EMIA w obszarze sprzedaży detalicznej, w tym za wzrost ogólnej rentowności oraz opracowanie i wdrożenie strategii digitalizacji.

„Jestem bardzo dumny z awansu na stanowisko CSO w Bridgestone EMIA, z radością będę zarządzał tym wyjątkowym zespołem. Dzisiejszy rynek jest pełen wyzwań, ale obfituje też w możliwości. Wiem, że jesteśmy gotowi, żeby je wykorzystać – mamy odpowiednich ludzi, produkty, rozwiązania i ambicje. Musimy stale rozwijać naszą strategię w obszarze oferowanych produktów, z uwzględnieniem opon i innowacyjnych technologii, które generują wartość dodaną, a także w pełni wykorzystać potencjał wiodących rozwiązań Webfleet Solutions” – komentuje Daniel Giroud.

Laurent Dartoux, CEO i Prezes Bridgestone EMIA dodał: „W ostatnim czasie wytyczyliśmy kierunek strategicznych działań, które koncentrują się wokół opracowania i sprzedaży wysokiej jakości opon, wzmacniania naszych działań w zakresie rozwiązań i poszukiwaniu nowych możliwości biznesowych, jakie otwiera dostęp do cyfrowej analizy danych. Nasza sieć sprzedaży detalicznej to czynnik, który gwarantuje nam sukces we wszystkich tych obszarach. Dlatego też decyzja o objęciu stanowiska CSO przez Daniela, który ma olbrzymie doświadczenie w obszarze handlu detalicznego w naszym regionie, to bardzo dobra wiadomość dla firmy. Daniel będzie nieocenionym wsparcie dla całej organizacji w realizacji naszego założenia, by stać się światowym liderem zaawansowanych rozwiązań mobilności.”

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*