Albo leniwie w plażowym koszu

Szum morza i lekka bryza, do tego bezkres natury: nasz region oferuje oazy spokoju i odprężenia. Nasza przyroda ma wszystko, co potrzebne do wzmocnienia sił i nagromadzenia nowej energii. Chętnie korzystamy z uzdrawiającej mocy naszych produktów naturalnych – kredy leczniczej, rokitnika i morskiej…

Czy równie chętnie spędzasz czas poza domem jak my? To świetnie! Nasz bardzo łagodnie pofałdowany krajobraz jest wprost stworzony do turystyki rowerowej. Podczas odpływu można u nas chodzić po morskim dnie lub pojechać konną bryczką po wattach. Najpiękniejsze trasy wędrówkowe czekają na kredowych klifach Rugii, w górach Harzu oraz na fioletowo kwitnących wrzosowiskach  Lüneburgii. Kapitanowie-amatorzy wynajmą tu kajaki lub barki na rejsy np. po jeziorze Müritz.

Masę uciechy sprawi zabawa w parkach rozrywki: nadbałtyckim Hansa Parku lub Heide Parku. Warto zwiedzić Ozeaneum w Stralsundzie oraz Klimahaus w Bremerhaven, który zaprasza na podróż wzdłuż południka 8° długości wschodniej naszego globu. W Lubece można przyjrzeć się produkcji marcepanu, w Hamburgu zachwycić się makietą modelarstwa kolejowego z 260 000 figurek, w Schwerinie poczuć się jak księżniczka na wspaniałym zamku książąt meklemburskich, a po wszystkich tych wrażeniach napić się herbaty wedle prawdziwego wschodniofryzyjskiego rytuału albo po prostu posiedzieć nad morzem i leniwie spędzić dzień w plażowym koszu.

Na zdjęciu: jeden z najlepiej utrzymanych parków krajobrazowych w Niemczech. Razem z przylegającym do niego laskiem miejskim obejmuje obszar 202 ha. W bremeńskim Bürgerparku można udać się na wycieczkę łodzią pasażerską MARIE po parkowych zbiornikach wodnych. Wycieczka trwa 1,5 godz. i prowadzi obok imponującej pergoli i pod wieloma z zabytkowych mostów.

Fot. Niemiecka Centrala Turystyki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*