Akcja Australia

Walka o puchar, pieniądze i punkty. To właśnie te 3 elementy skłaniają tenisistów do wyjazdu do Australii. Już jutro rozpocznie się oczekiwany przez nich wielkoszlemowy Australian Open, rozgrywany w Melbourne.

Wielkie emocje będą nam towarzyszyć aż do 28 stycznia i zakończą się finałem singla mężczyzn. W drabince turniejowej znalazły się trzy reprezentantki Polski: Agnieszka Radwańska, Magda Linette i debiutująca w wielkim szlemie Magdalena Fręch. Pierwsza z nich swój pierwszy mecz rozegra we wtorek, natomiast dwie pozostałe w poniedziałek. Obrończynią tytułu jest Serena Williams, która w 2017 roku w finale pokonała swoją siostrę Venus 6:4, 6:4. W grze pojedynczej mężczyzn nie będziemy reprezentowani, ponieważ nasi reprezentanci odpadli w kwalifikacjach. Kamil Majchrzak w pierwszej rundzie, natomiast Hubert Hurkacz w drugiej. Obrońcą tytułu jest Roger Federer, który w zeszłym roku wygrał w finale 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3       z Rafaelem Nadalem. W deblu reprezentować nas będzie Łukasz Kubot w parze z Marcelo Melo (na zdjęciu) oraz Marcin Matkowski, którego partnerem jest Qureshi. W damskim turnieju par zobaczymy Alicję Rosolską.

Australian Open jest pierwszym turniejem wielkoszlemowym w roku. Zawodnicy grają na twardych kortach. Możemy się podczas niego przekonać, kto przygotował dobrą formę na początek zmagań tenisowych i w dobrym stylu rozpocznie ten  rok.

Fot. http://www.tenis.net.pl

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*