Wrzucą butelki do kontenera

Międzynarodowy Dzień Studenta zawita w tym roku również do Polski. Wcześniej jego obchody nie były w naszym kraju zbytnio nagłaśniane. Teraz ma się to zmienić. Przynajmniej w Poznaniu.

Pomysłów na program Dnia Studenta jest wiele. Na razie pewne jest, że tematem przewodnim obchodów będzie ekologia. Organizatorzy poznańskiego świętowania (Europejskie Forum Studentów AEGEE-Poznań we współpracy z parlamentami studenckimi poznańskich uczelni) przeprowadzą ekologiczne zawody. W dniach 15-16 listopada odbędzie się wielka zbiórka szkła. Przy uczelniach pojawią się kontenery, do których będzie można wrzucać zużyte szkło. Ideą jest pokazanie, jak ważna jest segregacja odpadów oraz recykling. „Każdy student ma okazję wykazać się. Pokażemy, że, poza nauką i dobrą zabawą, potrafimy i chcemy włączyć się w życie lokalnej społeczności, zadbać o nasze otoczenie” – mówi koordynator projektu, Paweł Mazurek.
Po zakończeniu zbiórki, szkło zostanie policzone. Uniwersytetowi, którego studenci zbiorą najwięcej szkła przekazana zostanie symboliczna złota butelka.

Wielka zbiórka szkła, to tylko jedna z atrakcji 17 listopada. „Podczas obchodów Dnia Studenta odbędą się też warsztaty, pokaz filmów i wykład o tematyce ekologicznej. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej akcji, razem twórzmy nową studencką tradycję!” – zachęca Paweł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*