W tym roku Madryt

Już za kilka tygodni, w dniach 16-21 sierpnia, po raz kolejny odbędą się Światowe Dzień Młodzieży. W tym roku tysiące młodych ludzi z prawie wszystkich krajów świata przyjądą do stolicy Hiszpanii, aby wspólnie spotkać się z Ojcem Świętym, który im przewodniczy, i słuchać słowa Bożego.

To wielkie święto młodych, wydarzenie międzynarodowe organizowane przez Kościół katolicki. ŚDM gromadzą młodzież całego świata, nie tylko katolików, ale również wyznawców innych religii. ŚDM to okazja do dialogu między młodzieżą różnych państw i kultur. Tematyka spotkania dotyczy życia chrześcijańskiego. Zaplanowane są specjalne katechezy głoszone przez biskupów oraz przemówienia i homilie Ojca Świętego. Ważne miejsce zajmują również spotkania i panele tematyczne organizowane przez różne ruchy, wspólnoty i zgromadzenia zakonne.

Światowe Dni Młodzieży organizowane są od 25 lat i odbywają się, co dwa lub trzy lata. Wszystko zapoczątkował Jan Paweł II zapraszając młodych do Rzymu w 1985 roku. Ostatnie ŚDM odbyły się w 2008 roku w Sydney i uczestniczyło w nich 400 tysięcy ludzi ze 170 krajów.

Spotkanie w Madrycie poprzedzone będzie pobytem młodzieży w różnych diecezjach Hiszpanii w dniach 11-15 sierpnia. Tworzeniem i rejestracją grup zajmują się diecezje, parafie, duszpasterstwa, ruchy i stowarzyszenia kościelne oraz wspólnoty zakonne. Koszt wyjazdu wynosi około 2600 złotych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*