Zeutschel w mig cyfrowo zapisze

W wydziałowej bibliotece można bezpłatnie korzystać (do 13 marca) z urządzenia typu bookcopy. Zeutschel OS 12000 to skaner najnowszej generacji służący do kopiowania książek i ich bezpośredniego zapisywania w postaci cyfrowych plików.

Wygląda na skomplikowane urządzenie. W rzeczywistości jego obsługa jest prosta. Do skanera podłączamy pendrive lub kartę pamięci dowolnego typu. Kładziemy na blat urządzenia wybraną publikację i ustawiamy na monitorze format zapisu pliku. Do wyboru najpopularniejsze formaty, jak pdf, jpeg i tiff. Po tej operacji wystarczy przyłożyć ręce na zielone paski blatu OS 12000. Po chwili z górnej głowicy skanera „wystrzeli” wiązka świetlna, która zeskanuje wybrane przez nas strony.

Przeprowadzona przez nas operacja natychmiast zapisze się na wcześniej włożonym nośniku. Plik taki możemy później przeglądać na dowolnym komputerze wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie, a w razie potrzeby również wydrukować. Wielkość stołu skanera pozwala na „kserowanie” książek dowolnych formatów, a nawet plakatów.

Ksero XXI wieku radzi sobie równie dobrze i szybko z tekstem, jak i zdjęciami, których jakość w docelowych plikach jest bardzo dobra. Niewątpliwą jedna z wielu zalet urządzenia typu bookcopy jest oszczędność papieru. Studenci produkują w trakcie roku akademickiego tony „kserówek”. Nie jest to proekologiczne zachowanie, gdyż urządzenia kserograficzne są bardzo energochłonne, a duże zużycie papieru wiąże się z wyrębem lasów. Korzystajmy zatem ze skanera Zeutschel OS 12000 póki jest w naszej wydziałowej bibliotece.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*