Będzie w czym wybierać

Szeroko rozumiane językoznawstwo, czyli np. translatoryka, glottodydaktyka lub socjolingwistyka, to główny temat zbliżającej się Ogólnopolskiej Studenckiej Językoznawczej Konferencji Naukowej „JĘZYK W POZNANIU”.

Tegoroczna, trzecia już, edycja tej konferencji rozpoczyna się 27 maja o godz. 9.30 w Sali C3 Wydziału Neofilologii UAM (al. Niepodległości 4). Będzie można posłuchać m.in. o lingwistycznej teorii perswazji, wpływie kultury na zawartość nekrologów, czy użyciu miejskiej gwary Poznania i Lublina. Nie sposób wymienić wszystkie tematy, ponieważ program naszpikowany jest dziesiątkami różnorodnych wykładów. Będzie w czym wybierać i każdy słuchacz na pewno znajdzie coś dla siebie. Warto jednak zajrzeć do programu zamieszczonego na stronie www.kng.amu.edu.pl, aby niczego nie przeoczyć.

Organizatorami konferencji są: Studenckie Koło Językoznawcze REMAT oraz sekcja lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów. Jak co roku, zaproszenie do uczestnictwa jest kierowane do wszystkich studentów, zarówno studiów pierwszego i drugiego stopnia, jak i studiów doktoranckich. Udział
w konferencji jest bezpłatny, a na wszystkich czekać będzie słodki poczęstunek oraz ciepłe i zimne napoje.

Zakończenie konferencji planowane jest na godzinę 18.00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*