PO RAZ TRZECI ZABIJE MOTOSERCE

Po raz trzeci pilska wyspa stanie się miejscem akcji Motoserce. Jej organizatorem jest klub Road Runners MC Poland oddział Nomads, zaś stroną techniczną zajmie się firma Geronimo Motorbikes. Cykliczna akcja zbiórki krwi ma zwrócić uwagę na kłopoty polskich szpitali z jej niedostatkiem.

Motoserce kierowane jest głównie do dzieci i młodzieży, stąd akcji towarzyszy wiele takich atrakcji, jak: pokazy motocykli, sztuki walki AKIDO, wystawa militarna Stowarzyszenie Historyczne- Fortyfikacyjne „Przedmieście Piła”, gry i zabawy, koncert kapeli punk rockowej Plan B.

Pierwsza edycja odbyła się 4 kwietnia 2009. W akcję organizowaną w 50 miastach włączyło się ponad 60 klubów motocyklowych i zebrano 1331 litrów krwi. Rok później, 10 kwietnia 2010, z uwagi na tragedię, która wydarzyła się w Smoleńsku, organizatorzy zrezygnowali z koncertów towarzyszących zbiórce krwi. Pozostały jednak atrakcje dla dzieci, a w wielu innych miastach ruszyły kawalkady motocyklistów, aby oddać hołd poległym w katastrofie. Zebrano jednak rekordową ilość krwi – 2725 litrów.
Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Wszystkich chętnych zapraszamy w sobotę, 16 kwietnia, na pilską wyspę.

Patronem medialnym akcji w Pile,jest m. in. studencki portal SPIK.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*