Poznaj bliskich nieznajomych

Abelard i Heloiza, Edyp, Elektra i …Winnetou na teatralnych deskach. Spektaklem „In Extremis” w Teatrze Polskim w Poznaniu rozpoczęła się w poniedziałek czwarta edycja Festiwalu „Bliscy nieznajomi”.

Na siedem dni zaplanowano osiem spektakli. Dwa z nich są z Ukrainy, jeden z Rumunii, jeden jest koprodukcją polsko-czesko-słowacką, a pozostałe wystawiają teatry z Zakopanego, Warszawy, Torunia i Wałbrzycha.

Mianownikiem wspólnym wszystkich przedstawień są bohaterowie kultury europejskiej funkcjonujący w naszej świadomości. Widzowie mogą poznać mnogość stylistyk i konwencji teatralnych, klasykę, jak i współczesne spektakle teatrów poszukujących, które korzystają z nowoczesnych technologii.

Po spektaklach odbywają się spotkania dyskusyjne z twórcami prowadzone przez Łukasza Drewniaka. Przedstawieniom towarzyszyć będzie również wystawa na Placu Wolności realizowana przez grupę Łódź Kaliska.

O festiwalu – jego idei, historii, programie i wszystkim co z nim związane dowiecie się ze strony www.bliscynieznajomi.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*