Warto spróbować

Polscy absolwenci Uniwersytetu Harvarda już po raz drugi szukają młodych geniuszy – 1 marca rusza II edycja konkursu dla najlepszych! Konkurs Droga na Harvard adresowany jest do uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów uczelni państwowych, prywatnych oraz absolwentów, którzy chcieliby studiować w renomowanych amerykańskich szkołach wyższych. Nagrodą główną jest tygodniowy pobyt na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni zagranicznych – Uniwersytecie Harvarda. Jest to już druga edycja konkursu, którego organizatorem jest stowarzyszenie Harvard Club of Poland.

Pierwsza edycja konkursu okazała się dużym sukcesem. Rozpatrzono prawie 1000 prawidłowo wypełnionych aplikacji. 20 finalistów otrzymało swoich mentorów, absolwentów Harvarda, którzy pomagają im w dostaniu się na najlepszą uczelnie na świecie. Zwycięska czwórka laureatów spędziła 10 pełnych wrażeń dni w USA spotykając się ze studentami, wykładowcami, uczestnicząc w zajęciach, poznając życie studenckie na Harvardzie. Domena www.droganaharvard.pl miała ponad 150 000 odsłon przy 60 000 unique userów.

„Naszym celem jest promowanie wśród młodych Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, w szczególności na Harvardzie. Wielu zdolnych młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, że studia na najlepszych uczelniach świata są w zasięgu ich ręki i wystarczy spróbować, aby przekonać się że tak jest. Dla wielu osób wyjazd na taką uczelnię może być przepustką do ubiegania się o najbardziej prestiżowe i intratne stanowiska w międzynarodowych instytucjach i biznesie.“ – mówi Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland.

W pierwszym etapie konkursu zostanie wyłonionych 30 osób o nieprzeciętnych predyspozycjach i ciekawych zainteresowaniach. Kandydaci muszą być obywatelami polskimi i posiadać polski paszport. W drugim etapie konkursu spośród grupy 30 osób, na podstawie rozmów z komisją konkursową w Warszawie, wybranych zostanie 20 laureatów. Następnie z grupy 20 laureatów wyłonionych zostanie grupa 4 laureatów nagrody głównej, która zostanie ogłoszona na Gali Finałowej konkusu Droga na Harvard w czerwcu 2011 roku. Harvard Club of Poland zorganizuje i całkowicie sfinansuje ich dziesięciodniowy pobyt w Bostonie.

Informacje oraz zgłoszenie do konkursu pod adresem www.droganaharvard.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*