„I to wsparcie będzie trwałe.”

Prawie rok temu Rosja bestialsko napadła na Ukrainę, zapowiadała, że w krótkim czasie podporządkuje sobie ten kraj i naród. Na szczęście, nic z tego. Ukraina bohatersko stawia opór i atakuje. Od pierwszych dni jest w bliskim kontakcie z prezydentem USA, Joe Bidenem. I dzisiaj powitała go na swojej ziemi.

J. Biden odwiedził Kijów i spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. Wspólnie odwiedzili plac w pobliżu soboru św. Michała Archanioła. W tle słychać było syreny alarmu przeciwlotniczego. Wizyta przywódcy USA w Kijowie nie była zapowiedziana.

„Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy dodatkowe sankcje wobec elit i firm, które próbują uniknąć lub zapełnić rosyjską machinę wojenną. W ciągu ostatniego roku Stany Zjednoczone zbudowały koalicję narodów od Atlantyku po Pacyfik, aby pomóc w obronie Ukrainy bezprecedensowym wsparciem wojskowym, gospodarczym i humanitarnym – i to wsparcie będzie trwałe” – podkreślił Biden.

„Historyczna wizyta prezydenta Bidena w Kijowie i spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Ukraina jest dziś sercem demokracji, która walczy o wolność” – napisał o godzinie 11.46 na Twitterze Andrij Jermak, szef kancelarii prezydenta Ukrainy.

Fot. ekran tv – Wydarzenia24

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*