Jutro finał kolędowania. Sześć koncertów

Poznańskie Kolędowanie to festiwal zainicjowany przez Poznański Chór Chłopięcy i Stowarzyszenie Artis Choralis. Tegoroczna edycja trwa od 26 grudnia, a jutro odbędzie się jej finał.

Co czeka nas w ten weekend? Dzisiaj Poznańskie Kolędowanie pierwszy raz odbędzie się w Kleszczewie, gdzie o godzinie 17 wystąpi Zespół Wokalny BeFour. Jest to żeński kwartet wokalny, który powstał w 2011 roku i od 12 lat koncertuje w niezmiennym składzie: Kamila Tracewska-Mikołajczak, Karolina Piesik, Anna Komedzińska, Brygida Sawicka-Stępińska. Zespół wykonuje głównie muzykę wokalną, a capella, sięgając też po klasykę chóralistyki, muzykę dawną, ludową, a nawet latynoamerykańską.

Kolejnym ciekawym wydarzeniem na mapie Poznańskiego Kolędowania będzie dzisiaj koncert Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją Marka Gandeckiego (godz. 19.30 w kościele św. Antoniego Padewskiego przy ulicy Franciszkańskiej w Poznaniu). Powstał on w 2012 roku z inicjatywy profesora Marka Gandeckiego i od tego czasu zdobywa najważniejsze nagrody w konkursach ogólnopolskich i zagranicznych.

Jutro wielki finał festiwalu. Organizatorzy przygotowali aż 6 koncertów tego dnia. Kolędowanie odbędzie się w Mieścisku, Książu Wielkopolskim i Kaliszu. Pozostałe koncerty – w Poznaniu, między innymi w kościele Najświętszej Bogarodzicy Maryi na Starym Żegrzu, gdzie o 19.30 wystąpią Ogólnouczelniany Chór Akademii Muzycznej w Poznaniu i Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni.

W kościele św. Jana Vianneya w Poznaniu usłyszymy Chór Mieszany Hasło, który powstał w 1911 roku, jako chór męski, dopiero w 1991 roku do „Hasła” dołączyły głosy żeńskie. Obecnie jest już chórem mieszanym i występuje pod dyrekcją Kateryny Ciszak. O godz. 19.50 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej wystąpi Żeński Chór Kameralny DiNuovo, w którego skład wchodzą absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Na zdjęciu: Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego w kościele ewangelicko-augsburskim w Poznaniu. Fot. https://www.facebook.com/PoznanskiChorChlopiecy/videos

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*