Niezależne Zrzeszenie Studentów, wraz z inicjatywą The Presja, organizują bezpłatne konsultacje psychologiczne dla studentów.

W obliczu ostatnich wydarzeń na świecie pomoc psychologiczna stała się dla wielu osób potrzebna, jak nigdy dotąd. Zgodnie raportem Centrum Analiz NZS z 2021 roku „Zdrowie psychiczne studentów”, 64% studentów uważa, że dostęp do bezpłatnej pomocy psychologicznej jest niewystarczający. Świadczy to o ogromnej skali problemu.

Kierując się chęcią pomocy wszystkim osobom, które czują, że potrzebują profesjonalnego wsparcia, Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z inicjatywą „The Presja”, oferują możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych. Zapisy rozpoczęły się 17 października, pod linkiem https://nzs.org.pl/konsultacje2022/. Konsultacje odbywają się w formie zdalnej, co umożliwia skorzystanie z nich każdemu studentowi, niezależnie od miejsca zamieszkania, uczelni czy kierunku studiów. Spotkanie trwa 50 minut.

Niezależne Zrzeszenie Studentów stworzyło inicjatywę „Studenci Dla Zdrowia”, aby zwiększać świadomość studentów na temat zdrowia psychicznego i fizycznego. Naszymi działaniami chcemy pomocą i wsparciem objąć jak największą liczbę osób.

Głównym celem inicjatywy “The Presja”, stworzonej przez Fundację Z Wyboru, jest wyposażenie beneficjentów w narzędzia, które pomagają zapobiegać i radzić sobie z depresją. Odbiorcami działań są też ludzie nie wymagający pomocy, potrzebujący wiedzy, jak radzić sobie z długotrwałym stresem, trudnymi emocjami i presją.

Linki do facebookowych postów, informujących o akcji:

https://www.facebook.com/nzsorg/posts/pfbid0CToA4QcrKXMXxwBuqwDHqjXFaDLtaGfWp7njLzNNkygRoaaJV7RewJysLAZYwWCxl

https://www.facebook.com/studencidlazdrowia/posts/pfbid02YcLsAVk6bw5YaHtPDAUV4HGe9GP8ipYdAfMwGqsyLZtbYq3Mm3GZPVAX1mrdNSGWl

Autor jest wiceprzewodniczącym ds. studenckich Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*