Nakreślił prawdziwy scenariusz

Wraz z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, na coraz większą skalę ludzie zaczęli doszukiwać się teorii spiskowych. Pojawiły się informacje  o książce „Oczy ciemności”, w której autor umieścił śmiercionośną broń biologiczną o nazwie WUHAN-400.  W książce „End of Days”, wydanej w 2008 roku, Sylvia Browne orzekła, że w 2020 roku świat będzie cierpiał na epidemię.

Ludzie zaczęli przeglądać wywiady sprzed kilku lat z Billem Gatesem (na zdjęciu), który niejednokrotnie wspominał o tym, że największym zagrożeniem dla świata jest zbliżająca się pandemia. Pierwsze, w których mówi o tym pochodzą z 2015 roku. Wspomina w nich, że wirus może odebrać życie nawet 10 milionom osób na całym świecie. Słowa te zaczęły pojawiać się rok po wybuchu epidemii Eboli w Afryce. Z biegiem kolejnych lat, Bill wciąż wspominał o zagrożeniu płynącym z potencjalnego wybuchu pandemii. Analizując działania służb, przekonywał, co należy zmienić w systemie ochrony zdrowia oraz przestrzegał przed nadejściem kolejnego wirusa, którego uderzenie może być znacznie silniejsze.

Pikanterii w temacie przepowiednie B. Gatesa dodaje również jeden z odcinków „Wyjaśniamy” na platformie Netflix. W epizodzie zatytułowanym „Następna pandemia” prezentowany jest jeden z chińskich targów, na którym sprzedawane jest tzw. „ciepłe mięso”, czyli zwierząt zabijanych na miejscu. Odcinek wyjaśnia, że takie targi są bombą biologiczną, bo bakterie mieszają się  oraz mutują w zupełnie niekontrolowany sposób.  Gates po raz kolejny wspomina o braku przygotowania oraz o długiej drodze pomiędzy wykryciem wirusa a wynalezieniem zwalczającej go szczepionki.

Jak się okazało, scenariusz, który nakreślił, jest w 100 procentach prawdziwy. Epidemia COVID-19 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za pandemię. Aktualnie cały świat walczy z tą szybko rozprzestrzeniającą się chorobą. Wiele ludzi dobrej woli, organizacji charytatywnych stara się wesprzeć finansowo działania władz państwowych. B. Gates postanowił całkowicie poświęcić się pracy w swojej fundacji, którą prowadzi wraz z żoną Melindą. Przekazała ona już ponad 100 mln. dolarów na walkę z koronawirusem.  Zostały one przeznaczone  m. in. na próbę stworzenie szczepionki przeciw wirusowi, trafiły do Światowej Organizacji Zdrowia oraz do Chin,  krajów Azji Południowej i Afryki, gdzie system ochrony zdrowia jest na znacznie niższym poziomie.

Jak długo wirus może rozprzestrzeniać się w państwie? Na to pytanie B. Gates odpowiedział: – Jeśli państwo zrobiło dobrą robotę z wykonywaniem testów i zamknęło się, po 6-10 tygodniach powinien nastąpić spadek przypadków zakażeń.  A co ludzie mogą zrobić, by temu pomóc?  Najlepszą metodą jest pozostanie w domu.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bill_Gates_2018.jpg

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*