Spółdzielnia Tęcza rozsławia nas

Pierwszy polski politologiczny zespół muzyczny zagrał na ogólnopolskiej antenie. Tworzący Spółdzielnię Tęcza pracownicy i absolwenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zostali bohaterami wyemitowanego 23 grudnia w TVN24 reportażu z cyklu „Prosto z Polski”.

O istnieniu Spółdzielni nie wiedziało dotąd nawet wielu studentów wydziału. Teraz usłyszał o niej świat. W materiale TVN24 znalazły się i fragmenty występów zespołu, i wypowiedzi jego członków. Przypomnijmy, że w skład Spółdzielni wchodzą m.in. mgr Dominika Narożna, dr Piotr Lissewski, dr Jędrzej Skrzypczak, mgr Paweł Antkowiak i mgr Ernest Pospieszała.

– Spółdzielnia oddaje ducha współpracy, wspólnego wkładu, potrzeby osiągnięcia czegoś, czego nikt sam nie jest w stanie zrobić – mówi o idei przyświecającej grupie dr Lissewski. Muzycy-politolodzy zapowiadają już wydanie własnej płyty.

Choć w dziennikarskim materiale nie uniknięto błędów i nieścisłości (np. w nazwie wydziału), najważniejszy cel został osiągnięty: Spółdzielnia Tęcza uhonorowana została należną jej uwagą, rozsławiając przy okazji cały nasz wydział.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego Spółdzielnia nazywa się Tęcza, albo jak wygląda nasz dziekan w czapeczce Świętego Mikołaja, zapraszamy do obejrzenia reportażu na stronach internetowych TVN24:

„Prosto z Polski”: Uczelniany band – oglądaj

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*