Miesięczny, a nawet roczny

Dziś młodzi ludzie, gdy chcą rozwijać się zawodowo, szukają staży, które pozwolą im zdobyć doświadczenie. Taką możliwość oferuje europosłanka Parlamentu Europejskiego Sidonia Jędrzejewska.

Na jej stronie internetowej znajduje się zakładka z dokładnymi informacjami dotyczącymi praktyk dla studentów. Głównym kryterium ubiegania się o nie jest znajomość języka obcego, pozwalająca na porozumiewanie się w krajach Unii Europejskiej, oraz zainteresowanie działalnością UE. Praktyki w biurze poselskim w Poznaniu trwają miesiąc w wymiarze 20 godzin tygodniowo na podstawie indywidualnego planu. Praktykanci zdobędą wiedzę z zakresu działalności instytucji UE, szczególnie PE, pogłębią wiedzę na temat integracji europejskiej. Dodatkowo studenci dowiedzą się, w jaki sposób sporządzać profesjonalne notatki prasowe, jak relacjonować konferencje prasowe czy spotkania z wyborcami. Po ukończonej praktyce, każdy student otrzyma stosowne zaświadczenie.

Istnieje również możliwość odbycia praktyk w biurze europosłanki w Strasburgu. Najczęściej korzystają z nich studenci biorący udział w programie Erasmus, uruchomionym przez Komisję Europejską. Obejmuje on szkolnictwo wyższe, ma na celu finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim do jednego roku.

Fot. Anna Szklarek

Od redakcji: autorka (na zdjęciu) jest studentką III roku dziennikarstwa i komunikacji na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM

KONTAKT:
Biuro Poselskie w Poznaniu
Stary Rynek 25/29
61 – 773 Poznań
(61) 853 22 62
biuro.poznan@sidonia.pl
www.sidonia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*