Wystarczy troszkę się postarać

Od ekspertów z biura Programu eduABROAD, które oferuje bezpłatną pomoc w rekrutacji na studia za granicą i prowadzi portal www.studiazagranica.pl dowiaduję się, że ostatnio „najbardziej popularnymi kierunkami, o które pytają kandydaci na studia, są: informatyka, biznes, multimedia i medycyna”.

Młodych ludzi, chcących studiować w obcym kraju, można podzielić na 2 grupy. Pierwszą stanowią ci bardziej samodzielni, szukający szansy na połączenie studiów z możliwością podjęcia pracy. Do grupy drugiej zaliczają się pochodzący z rodzin zamożnych, stawiający przede wszystkim na prestiż i kierunki bardzo wyszukane.

Jak wynika z lektury forów dyskusyjnych, liczba osób, które wyjeżdżają na studia w Danii jest nadal duża, w tym roku coraz większą popularnością cieszą się wyjazdy na studia do Holandii. Dania nie dziwi – jeden z najbardziej rozwiniętych krajów w Europie – nie dość, że za studia nie płacimy, to jeszcze możemy dorobić, pracując po zajęciach. Z wypowiedzi studentów na licznych forach dyskusyjnych wynika, że o pracę nie jest trudno. Od momentu otwarcia granic dla pracujących, Holandia stała się interesująca również dla studentów, którzy coraz chętniej wybierają ten kraj. Opłata za naukę niewielka, a dodatkowo jest możliwość starania się o wsparcie w postaci stypendium.

Mamy wiele możliwości rozwoju, wyboru ścieżki życiowej, czasem wystarczy tylko troszkę się postarać.

Fot. Sic!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*