Kino porą letnią wieczorną

Wakacje i piękna pogoda sprzyjają pokazom filmów na świeżym powietrzu. Dlatego też nie powinien dziwić fakt, że w Poznaniu rośnie liczba miejsc, gdzie są takie seanse.

Kino Letnie Malta Ski, które działa już kolejny rok, oferuje wieczorne pokazy od środy do soboty. Widownia, zlokalizowana obok toru narciarskiego, może pomieścić ponad 300 osób. Kino przyciąga atrakcyjnym repertuarem, dużym ekranem (10,5 x 4,5 m) oraz darmowym wstępem. Projekcje zaczynają się o godzinie 22.00, natomiast od połowy sierpnia do połowy września o 21.00. W najbliższym czasie w repertuarze m.in: „Jasminom” Jana Jakuba Kolskiego, komedia kryminalna braci Coen „Tajne przez poufne” czy komedia romantyczna z Juliette Binoche „Ja cię kocham, a Ty z nim”.

W każdą środę Centrum Stary Browar zaprasza na Dziedziniec Sztuki, gdzie po raz kolejny odbywają się pokazy klasyki kina. W repertuarze filmy m.in.: Woody’ego Allena „Manhattan”, Miloša Formana „Miłość blondynki” czy słynny „Dirty Dancing” Emile’a Ardolino. Filmy rozpoczynają się o godzinie 22.00 (od 4 sierpnia o 21.30). W razie złej pogody organizatorzy obiecują seans wewnątrz Starego Browaru.

Kolejną edycję Kina pod gwiazdami przygotowało w tym roku centrum handlowe King Cross Marcelin w Poznaniu. W każdy czwartek o godzinie 21.30 rozpoczyna się seans, poprzedzony prelekcją filmoznawców. W repertuarze przewidziano projekcje takich filmów jak: „Rewers” Borysa Lankosza, zdobywcy Złotego Lwa dla najlepszego filmu roku 2009 na Festiwalu w Gdynie, „Była Sobie Dziewczyna” na podstawie scenariusza Nicka Hornby’ego, „Co nas kręci, a co podnieca” – najnowsza komedia Woody’ego Allena.

Repertuar dla każdego kina pod gwiazdami można znaleźć na stronach:
http://maltaski.pl/Repertuar_2010,192,47.html
http://starybrowar5050.com/wydarzenia/news/1894
http://www.kingcrossmarcelin.pl/wydarzenie-81-kino-pod-gwiazdami

Fot. www.maltaski.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*