Orły Rektora nie obniżają lotów

Dzień Sportu to świetna okazja dla studentów UAM do zaprezentowania umiejętności fizycznych, ukazania hartu ducha i woli walki w różnych dyscyplinach sportu, jak i rekreacji. Zmagania o uznanie, podziw czy prestiż mobilizują do rywalizacji nie tylko młodych ludzi, ale i pracowników naukowych.

Okazuje się, że jedyną drużyną, która od prawie trzydziestu lat działa na UAM i skutecznie rywalizuje z „młodością” jest zespół piłkarski Orły Rektora, którego obecnym prezesem i grającym napastnikiem jest JM Rektor, profesor Bronisław Marciniak. W tym roku Orły Rektora doszły do finału (drugie miejsce), a o zwycięstwie drużyny Za Bufetem z sekcji piłkarskiej zdecydowały rzuty karne.

Tegoroczny turniej piłki nożnej dla zespołów pięcioosobowych został przygotowany przez kierownictwo Studium Wychowania Fizycznego i Sportu: Piotra Szafarkiewicza i Jerzego Żeligowskiego, nadzór sprawowali Zenon Jezierski i Wojciech Weiss, sędzią głównym był Mikołaj Kłodziński.

Turniej rozegrano na dwóch boiskach TKKF, wzięło w nim udział szesnaście zespołów zaszeregowanych do czterech grup. Drużyna Orłów Rektora w składzie: Michał Januszczyk (Wydział Fizyki), Cezary Suwalski (Wydział Matematyki i Informatyki), Krzysztof Makowski (Wydział Historii), Robert Kmieciak, Maciej Walkowski, Marcin Piechocki (Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa), Mariusz Dembiński (Wydział Studiów Edukacyjnych) oraz Mieczysław Semmler, Jacek Dembiński, Roman Wiśniewski i Klaudiusz Hirsch, trafiła do grupy C, w której wygrała wszystkie mecze. W półfinale spotkała się z zespołem Sekcja UAM, z którą zremisowała w normalnym czasie gry, wygrała w rzutach karnych.

Ostatecznie laur zwycięstwa przypadł zespołowi Za Bufetem. Orły Rektora zajęły drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Sekcja UAM, która w małym finale pokonała FC Socjologię 1:0.

Fot. Orły Rektora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*