Przed podróżą dołącz do travelmaniaków

Travelmaniacy.pl to od 16 września 2008 portal podróżniczo-turystyczny skierowany do osób podróżujących zarówno po świecie, jak i po Polsce.

Głównym celem, dla którego powstał serwis jest dostarczanie użytkownikom informacji, ciekawostek ze świata oraz porad przydatnych podczas planowania ich wyjazdów. Idea portalu powstała w pierwszych miesiącach 2008 roku podczas przygotowań pomysłodawcy serwisu do podróży na Kubę. Przeszukując niezależne polskie strony internetowe (nie związane z żadnym touroperatorem) nie znalazł on poszukiwanych informacji. Taki stan rzeczy potwierdziły inne osoby biorące udział w tej podróży. Wtedy też zapadła decyzja o stworzenia serwisu Travelmaniacy.pl.

W pierwszej wersji serwis opierał się na module społeczności, który pozwalał użytkownikom na swobodną wymianę informacji, m.in. poprzez publikację relacji oraz zdjęć i filmów z podróży czy dyskusje na forum. Powstała wtedy także baza hoteli wraz z opiniami użytkowników.

Szybko jednak okazało się że internauci potrzebują więcej informacji. Wychodząc na przeciw ich oczekiwaniom, w portalu powstały kolejne działy redagowane przez osoby pracujące przy serwisie. I tak codziennie publikowane są m.in.:

– wiadomości turystyczne z Polski i ze świata,
– poradniki dla podróżujących,
– ciekawostki,
– opisy miejsc na świecie, które warto odwiedzić
– ciekawe pomysły na spędzenie weekendu w Polsce.

Więcej informacji: http://www.travelmaniacy.pl

Fot. Elżbieta Majchrowicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*