Zimowy w szlacheckim dworku

W ciepłej atmosferze szlacheckiego dworku, 8 lutego rozpocznie się czterodniowy kurs dla studentów z całej Polski. Temat główny (czy chrześcijaństwo może wpływać na współczesną kulturę?) będzie rozwijany pod przewodnictwem znakomitych gości, między innymi Jarosława Gowina, Stanisława Kluzy i Tomasza Terlikowskiego.

To kolejna edycja spotkań odbywających się z dużym powodzeniem co pół roku, pod zamiennie stosowanymi nazwami Kurs Zimowy i Kurs Letni. Ich wspólną cechą jest zapraszanie znanych osobistości i ekspertów do przedyskutowania ze studentami tematów dotyczących życia gospodarczego, społecznego, publicznego, kultury, nauki itp. Mają one też cele rekreacyjne i integracyjne, pozwalając studentom odpocząć po sesji zimowej.

Tematyka lutowego kursu koncentruje się na zagadnieniach moralności w życiu publicznym i kulturze oraz poszukiwaniu prawdy o otaczającej nas rzeczywistości społecznej. – Jego formuła umożliwia przyswajanie wiedzy w sposób bardzo naturalny, przez dyskusje, pytania, warsztaty oraz studiowanie przygotowanych wcześniej artykułów – mówi Łukasz Zając, koordynator projektu z ramienia męskiego Ośrodka Akademickiego Przy Filtrowej w Warszawie, który wspólnie z poznańskim Ośrodkiem Kulturalnym Sołek jest organizatorem kursu. – Nie ma, oczywiście, żadnych egzaminów. Cechą charakterystyczną kursów, jest jednak to, że rozważania i dyskusje nie kończą się podczas spotkań, ale przenoszą na czas wolny.

Dworek, znajdujący się w miejscowości Boża Wola, nieopodal Warszawy, ma bardzo malowniczą lokalizację – na skraju lasu, w pewnym oddaleniu od cywilizacji. Sam ośrodek, dzięki myśliwsko-leśnemu stylowi, przypomina dawne polskie rezydencje szlacheckie.

– Są jeszcze wolne miejsca – informuje Łukasz Zając – więc chętni nadal mogą się zgłaszać. Informacje pod adresem http://www.solek.pl

Fot. Michał Pastewka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*