Za oknami… Studencka Wiosna

Od kilkunastu dni nasze zamiłowanie do nauki poddawane jest wyjątkowej próbie. Wiosna zagościła na dobre w Poznaniu! Za oknami sal wykładowych kolorowo od kwitnących drzew, coraz trudniej o skupienie. NZS po raz szósty organizuje festiwal Studencka Wiosna.

Przygotowano pięć projektów. Pierwszym z nich jest konkurs filmów krótkometrażowych MovieFon. Wszyscy studenci, którzy nie ukończyli 26 roku, mogli nakręcić dziesięciominutowe filmy za pomocą telefonu komórkowego lub aparatu cyfrowego. Jury złożone z zawodowych filmowców wybierze zwycięzców w każdej z trzech kategorii (miasto Poznań, życie studenta, wiosna) i przyzna nagrody. Jedną z nich jest projekcja filmów na dużym ekranie w kinie Apollo. Dodatkowo podczas MovieFon odbędą się warsztaty filmowe. Start 22 kwietnia o godzinie 18 w kinie Apollo.

Wiosna to radosny okres. Tym, którym słońce nie wystarcza do wydzielania hormonu szczęścia zapewne przypadnie do gustu konkurs kabaretów Skecz-Up! 21 kwietnia (Scena na Piętrze przy ul. Masztalarskiej 8) wystąpią: Małże, panEle podłogowe, Wyjście Ewakuacyjne, FigoFago, Clitoris, Legalna Studentka oraz Zapałczarnia. Może, któryś z zespołów kabaretowych okaże się odkryciem na miarę Neonówki lub Kabaretu Moralnego Niepokoju?

Częścią studenckiego życia jest muzyka. W piątek, 24 kwietnia, na dziedzińcu CK Zamek odbędzie się przegląd kapel studenckich. Wystąpią M.o.s.s.aD, Rememberance, Banu i ALK. 11. Są to zespoły reprezentujące dość ciężkie, rockowe brzmienie. Niektórzy mogli ich posłuchać już wcześniej w pubie Dubliner, gdzie w poniedziałki odbywają się koncerty kapel studenckich. Jako gwiazda wystąpi bluesowy zespół z Poznania Boogie Chilli.

viaGRA, czyli turniej gier planszowych pomoże w intelektualnym rozwoju poznańskich studentów. Chętni będą mogli zmierzyć się na szachownicy podczas rozgrywki w warcaby, zbudować najwyższą wieżę w jenga i wprowadzić wszystkie pionki do domu podczas gry w Chińczyka. Finał rozgrywek odbędzie się 23 kwietnia o godz. 20 w Głośnej Samotności.

Podczas Studenckiej Wiosny zostanie rozwiązany konkurs Wiersze z szuflady. Jest to propozycja dla bardziej uduchowionej części braci studenckiej. Finał odbędzie się 20 kwietnia w kawiarni Pod Aniołem (ul. Wrocławska) o godz. 20.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*