Z nominacją po raz trzeci

Dziennikarz TVN Turbo, Rafał Collins, dzięki pomocy posła Kukiz’15 – Andrzeja Kobylarza, złożył nominację w Komitecie Norweskim dla Jerzego Owsiaka, twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Komitet przyjął nominację.

Dziennikarz o nominacji poinformował na swoim Facebooku: „Zdecydowałem się pójść o krok dalej we wspieraniu Jurka Owsiaka oraz WOŚP. Dzisiaj, 15 stycznia 2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019” i dołączył dodatkowo screen e-maila otrzymanego od przedstawiciela Komitetu Norweskiego. Collins miał do dyspozycji jedynie 2000 znaków, w treści nominacji napisał: „Jerzego Owsiaka nie da się opisać się w 2000 znaków, Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisywany w 2000 znakach”.

Nominacja nie zostałaby przyjęta bez pomocy posła Andrzeja Kobylarza, gdyż jedynie ktoś z pozycji posła, profesora i kilku innych tytułów może formalnie nominować kogoś do Nagrody Nobla. Nie jest to jednak pierwszy raz, że  Jerzy Owsiak i WOŚP otrzymują nominację do Pokojowej Nagrody Nobla. W 2017 roku wnioski złożyli Joanna Schmidt z .Nowoczesnej oraz prof. Adam Grzegorczyk. Oba wnioski zostały zaakceptowane, co zostało wówczas niezbyt ciepło przyjęte przez polityków i zwolenników PiS.

Gdy idzie o procedurę, przyjęcie wniosku automatycznie jest nominacją.

Fot. by Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34687107

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*