Wyjątkowy dzień

W Stanach Zjednoczonych w trzeci poniedziałek stycznia obchodzony jest Dzień Martina Luthera Kinga (MLK DAY).  Jest to święto państwowe z okazji urodzin działacza społecznego i pastora kościoła baptystów. Tego dnia w USA zamknięte są urzędy federalne, banki oraz szkoły.

Jego słynne przemówienie z sierpnia 1963 na schodach Mauzoleum Abrahama Lincolna, w których powtarzał słowa “I have a dream”,  wywołało znaczące poruszenie oraz zmieniło bieg historii. Warto o tym pamiętać w niespokojnych czasach, kiedy empatia i miłość niejednokrotnie przegrywają z nienawiścią. Żyjemy w czasach przełomów, ale również ogromnych podziałów i konfliktów w społecznych. Warto więc przypomnieć sobie o wartościach, które głosił Martin Luther King ponad pół wieku temu, a które dziś wydają się nabierać nowego, równie mocnego znaczenia.

Dzień ten jest również swoistą ucztą dla fanów NBA. W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu w NBA podczas MLK DAY odbyło się aż dziewięć spotkań. Na szczególną uwagę zasługiwały dwa spotkania, w których mogliśmy zobaczyć spore nagromadzenie byłych MVP. Chodzi tutaj o starcia Nets-Bucks oraz Lakers-Warriors. Co roku tego dnia kibice mogą liczyć na sporo dobrej koszykówki przez cały dzień, gdyż NBA chce w ten sposób oddać hołd MLK. Z tej okazji Atlanta Hawks we współpracy z Nike stworzyli specjalną edycję koszulek meczowych honorujących Luthera Kinga, w których to zagrali łącznie cztery spotkania.

Fot. www.probasket.pl 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*