Wydarzyło się coś odwrotnego

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się kryptowaluty, zwłaszcza wśród „niedzielnych” inwestorów. Ostatnim hitem rynku jest „dogecoin”, w którego promocję mocno zamieszany jest Elon Musk.

Założyciel Tesli znany jest z wpływania m. in. na ceny akcji swoich korporacji. Wystarczy jeden jego post na Twitterze i wykresy na giełdach wariują. Początkowo kryptowaluta bazująca na popularnym memie z psem miała być żartem. Dowcipne twitty Elona Muska, w których wspomina „dogecoin”, przyczyniły się jednak do tego, że wartość kryptowaluty wystrzeliła w górę. Aktualnie w rankingu kryptowalut o największej kapitalizacji, „dogecoin” zajmuje 4. miejsce.

Przedwczoraj biznesmen wziął udział w amerykańskim programie rozrywkowym „Saturday Night Live”. Program promowany był zapowiedzią skeczów o „psiej” kryptowalucie. Przed emisją wiele było głosów o inwestowaniu w tę kryptowalutę, bowiem występ Muska mógł znowu podbić jego cenę. Wydarzyło się jednak coś odwrotnego i już w trakcie trwania programu, „dogecoin” zaczął tracić na wartości. W kulminacyjnym momencie wartość spadła aż o 30%. Ostatecznie po zakończeniu programu cena kryptowaluty była niższa o 17% niż przed rozpoczęciem.

Podczas tego programu Elon Musk ujawnił, że ma zespół Aspergera – zaburzenie rozwojowe, należące do spektrum autyzmu.

Grafika: Elon Musk www.pixabay.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*