Wydany w formie bloczka

„To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Te słowa zna chyba każdy. 20 lipca 1969 statek  „Apollo 11” z Neilem Armstrongiem i Buzzem Aldrinem wylądował na Księżycu. Upamiętnia to znaczek Poczty Polskiej.

Stany Zjednoczone pokazały tego dnia wyższość nad ZSRR w „wojnie o kosmos”. Miliardy ludzi przed odbiornikami obserwowały amerykański pojazd, który zmierzał z powodzeniem w stronę Księżyca. Program „Apollo” realizowany był  w latach 1961-1972 i doprowadził do 6 lądowań człowieka na Księżycu. Do tej pory na Srebrnym Globie stanęło 12 osób.

W 50. rocznicę tego wydarzenia, Poczta Polska wyemitowała  znaczek pocztowy upamiętniający „orła, który wylądował”. Ma on nominał 8,40 zł i został wydany w formie bloczka.  Przedstawia Księżyc na tle gwieździstego nieba. W dolnej jego części znajduje się  oznaczenie wartości, a po lewej stronie napis POLSKA.

Autorem projektu jest Andrzej Gosik. Znaczek wszedł do obiegu 20 lipca. Równocześnie wydana została także koperta, widnieje na niej papierowa rakieta przebijająca się przez chmury.

Fot. http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/index.php5

 

 

 

1 Komentarz do Wydany w formie bloczka

  1. Fajny pomysł. Solidaryzujemy się z USA. Wtedy to była walka o prestiż, wyższość technologiczną. USA były państwem innowacyjnym. Proszę spojrzeć dziś na Dolinę Krzemową, a w jakim miejscu jest Rosja Putina? Tonie w otchłani, mrok zapadł nad putinowską satrapią onegdaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*