Wiele się dzieje

18 maja 2022 premierę miała najnowsza powieść Łukasza Orbitowskiego „Chodź ze mną”, w której autor łączy miłość, zdradę, historię i Gdynię lat 50. Na spotkanie z autorem Biblioteka Raczyńskich zaprasza we wtorek, 24 maja o godz. 18 do historycznego gmachu. Rozmowę poprowadzi Anna Gruszecka. Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Świat Książki.

W tym roku Biblioteka Raczyńskich będzie gościem na Warszawskich Targach Książki. Przez czas trwania Targów (26-29 maja) zaprasza do odwiedzenia stoiska 142 w Sali Marmurowej PKiN. Będzie można m. in. sprawdzić jak działa książkomat, zobaczyć publikacje biblioteki oraz porozmawiać o historii i działaniach tej najstarszej, stale istniejącej publicznej biblioteki w Polsce. Zapraszamy też na panele, w których weźmie udział dyrektor BR; „Biblioteki na przestrzeni wieków”. Spotkanie z Anną Gruszecką i Kjersti Eide Hatland – dyrektor biblioteki w Bergen (26.05 godz. 14). „Ukraińska książka w Polsce – potrzeby, współpraca, perspektywy”. Z udziałem Oleksandry Koval – dyrektor Ukraińskiego Instytutu Książki, Anny Gruszeckiej i Dariusza Jaworskiego – dyrektora Instytutu Książki (27.05 godz. 13)

Przypominamy, że trwa wiosenna edycja Festiwalu Ludzie Książki. Spotkania i warsztaty odbywają się w Pile, Lesznie, Koninie i Ostrowie Wielkopolskim. Szczegółowy plan: http://www.bracz.edu.pl/event/festiwal-ludzi-ksiazki-wydarzenia/

Festiwal Ludzie Książki będzie miał swój finał w czerwcu w Poznaniu, ale zanim zdradzimy program, zapraszamy na spotkanie związane ze sztuką translatorską. Gościć będziemy Macieja Świerkockiego, autora nowego przekładu „Ulissesa”, rozmowę poprowadzi Justyna Mazurek-Schramm, wiceprezeska Zarządu Fundacji Kultury Irlandzkiej. Spotkanie 2 czerwca o godz. 18 w Bibliotece Raczyńskich będzie ósmym i ostatnim wydarzeniem w ramach cyklu „Oswajanie Joyce’a” organizowanego przez Konsulat Honorowy Irlandii w Poznaniu, Wydział Anglistyki UAM i Fundację Kultury Irlandzkiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*