W teatrze, farze i parku

Dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości, 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami związanych z tym oficjalnych uroczystości są marszałek województwa wielkopolskiego i wojewoda wielkopolski.

Koncert Marszałkowski z okazji Narodowego Święta Niepodległości to już tradycja – od lat organizowany jest we współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu, instytucją kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W tym roku Scena pod Pegazem wypełni się m. in. utworami Stanisława Moniuszki, patrona teatru. Wydarzenie będzie też okazją do tego, żeby zobaczyć, jak teatralny gmach funkcjonuje i prezentuje się po zakończonym niedawno remoncie. Koncert rozpocznie się o godz. 18.

Wcześniej – wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Te rozpoczną się o godz. 9 mszą św. za Ojczyznę w Farze Poznańskiej. Następnie o godz. 10.35, w poznańskim Parku im. św. Jana Pawła II, odbędzie się koncert Orkiestry Miasta Poznania przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Oficjalne uroczystości zaplanowano w tym samym miejscu na godz. 11.

Fot. Andrzej Piechocki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*