W Przeźmierowie zabrzmi „Złoto”

W pokoleniu trzydziestolatków na polskiej scenie muzycznej jest bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci. Wszechstronny multiinstrumentalista, obdarzony świetnym głosem. Krzysztof Zalewski ze swoim zespołem zaprezentuje swoje najnowsze utwory w Centrum Kultury Przeźmierowo w sobotę 25 lutego.

W listopadzie 2016 ukazał się jego kolejny solowy album, którym udało mu się połączyć sukces artystyczny ze sprzedażowym ­- płyta „Złoto” trafiła na 8. miejsce oficjalnej listy sprzedaży, a drugi singel „Miłość miłość”, z fenomenalnym teledyskiem w którym wystąpiła Natalia Przybysz, dotarł na 6. miejsce listy przebojów radiowej Trójki. Album jest bardziej przebojowy i nieco mniej eksperymentalny, niż „Zelig”, ale pozorna prostota poszczególnych utworów wydobywa z nich dodatkową siłę. Nie brakuje tu ani rockowych brzmień, ani romansów z popem i elektroniką, a stylistyczna mieszanka tworzy spójną całość.

„W całości pochłania się ten album z wielką przyjemnością i na każdym poziomie. Świetnym tekstom (czasem słychać tu Wiraszkę z Much) towarzyszy rewelacyjna muzyka, którą można słuchać samodzielnie, jako osobną wartość. No i wokal, którym Zalewski operuje, jak chce. Raz subtelnie, innym razem wysoko i drżąco, czasem nonszalancko melorecytując. Innym zaś razem zadziornie, krzykliwie wyrzucając z siebie słowa” – oceniał w cgm.pl Artur Rawicz.

Jak jedna z najciekawszych płyt 2016 roku obroni się na żywo? Zapewne znakomicie, bo już na trasie promującej „Zelig” zespół Krzysztofa Zalewskiego imponował swoim brzmieniem. Pozostaje tylko czekać na koncert w Centrum Kultury Przeźmierowo. Odbędzie się on w sobotę, 25 lutego o godz. 19. Przedsprzedaż biletów w cenie 30 zł w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Bilety można kupować także w serwisie Bilety24.pl. W dniu koncertu cena biletów wzrośnie do 40 zł.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*