W przestrzeni online

Jak zachęcać młodych ludzi do kariery w świecie nauki? Jak pokazuje ostatnia edycja raportu 3M „State of Science Index”, aż trzy czwarte Polaków oczekuje od państwa lepszego dostępu dla kobiet do kształcenia w zakresie nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii i matematyki.

 Jednocześnie, choć nasza wiara w osiągnięcia naukowe systematycznie rośnie, to nawet co piąta osoba deklaruje, że już na etapie szkoły podstawowej została skutecznie zniechęcona do dalszego rozwoju w zakresie nauk ścisłych. Jak zatem skutecznie wspierać rozwój młodych w obszarze STEM? Te i inne zagadnienia pogłębią eksperci i ekspertki m.in. z 3M w trakcie najbliższej edycji wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit w dniach 8-9 grudnia 2020.

Perspektywy Women in Tech Summit to konferencja poświęcona roli kobiet w nauce, technologii, inżynierii oraz matematyce. Na uczestników czeka kilkadziesiąt wystąpień i debat poruszających takie tematy jak: cyberbezpieczeństwo, rozwój technologii wobec zagrożeń klimatycznych, zarządzanie zespołem i wspieranie różnorodności. Tegoroczną główną prelegentką 3M będzie Denise Rutherford – Senior Vice President, Corporate Affairs 3M, która podzieli się ze słuchaczami swoją osobistą historią z perspektywy ponad 30-letniej kariery w firmie.

Pula wydarzeń w ramach WITS 2020 z udziałem 3M jest szersza niż kiedykolwiek. Do grona prelegentów dołączyli przedstawiciele centrów produkcyjnych, działu badań i rozwoju, Centrum Usług Wspólnych oraz organizacji sprzedażowo-marketingowej 3M. Obok „power speech” w wykonaniu Denise Rutherford, odbędą się dwa panele dyskusyjne z udziałem Alaina Simonneta, Dyrektora Zarządzającego 3M na region Europy Wschodniej i Anthony’ego Crawforda, Dyrektora Operacji Produkcyjnej 3M w regionie Europy Wschodniej. Paneliści podejmą temat przywództwa w czasach kryzysu i wpływu pandemii Covid-19 na przyspieszoną digitalizację firm. 3M na WITS 2020 to także 2 „techtalki”, 2 warsztaty oraz sesje mentoringowe z udziałem aż 13 mentorek z 3M, specjalizujących się w różnych obszarach biznesu.

Konferencja Women in Tech Summit odbywa się w tym roku całkowicie w przestrzeni online. Więcej informacji i bilety są dostępne na: www.womenintechsummit.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*