W mrocznej rezydencji nie brakuje miłości

Śmiertelny musical tuż tuż. ,,Rodzina Addamsów’’ zawita do Poznania. Już pojutrze.

Piątek trzynastego wcale nie musi być taki pechowy. To właśnie wtedy w Teatrze Muzycznym w Poznaniu przedstawiona zostanie premiera musicalu pod tytułem ,,Rodzina Addamsów’’, który cieszy się ogromną popularnością. Najlepszym tego dowodem jest brak biletów.

O co chodzi w ,,Rodzinie Addamsów’’? Jest to fikcyjna opowieść o nietypowej i ekscentrycznej rodzinie, mieszkającej w mrocznej i tajemniczej rezydencji, pełnej narzędzi tortur, pułapek i ukrytych przejść. Upiorna rodzina jest jedyna w swoim rodzaju. Zimni, demoniczni i groźni sadyści, masochiści i potwory. Jednak, mimo wszystko, nie brakuje między nimi miłości.

Jak to się zaczęło? Charles Samuel Adams- to właśnie ten amerykański karykaturzysta, któremu z pewnością nie brakowało czarnego humoru, stworzył naszych bohaterów. W 1938 roku na łamach czasopisma ,,The New Yorker’’ pojawił się komiks ukazujący przygody szalonej rodziny. Parodia horroru zdobyła popularność. Od 1964 do 1965 roku emitowano serial, stworzony na jej podstawie. W 1991 roku powstał natomiast pierwszy film, którego kontynuacja nastąpiła w 1993 i 1998 roku. W 2022 roku serwis Netflix opublikował serial pod tytułem ,,Wednesday’’, opowiadający historię nastoletniej córki Addamsów. Produkcja cieszy się ogromną oglądalnością.

Musical przyciąga tłumy. Premiera „Rodziny Addamsów” odbyła się w 2010 roku na Broadwayu. Pokazywany w całej Europie i Ameryce musical, okazał się ogromnym sukcesem, a bilety wyprzedają się co do ostatniej sztuki. Autorem muzyki jest Andrew Lippa, a libretto – Marshall Brickman i Rick Elice.

Musical wyreżyseruje tym razem Jacek Mikołajczyk, a cały skład realizatorów pracował już razem nad prapremierą „Rodziny Addamsów” w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

,,Cieszę się, że wyprodukujemy ten musical razem z Teatrem Syrena. Jacek Mikołajczyk przyjął nasze zaproszenie do kolejnej współpracy, która wcześniej zaowocowała świetnymi spektaklami „Zakonnica w przebraniu” i „Nine”. Jestem przekonany, że publiczność – a przy tej koprodukcji można śmiało mówić: polska publiczność – będzie zachwycona’’ – mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu.

,,Teatr Muzyczny w Poznaniu to dzisiaj czołówka musicalu w Polsce. Jestem zaszczycony, że jego dyrektor zaprosił Teatr Syrenę i mnie do współprodukcji „Rodziny Addamsów”. W Poznaniu w ciągu dwóch sezonów wyreżyserowałem dwie premiery, mogę więc śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach ten teatr był dla mnie artystycznym domem. Teraz, kiedy „przeprowadziłem się” do Syreny, mamy okazję połączyć pasje i siły. Jestem pewien, że oba zespoły – Teatru Muzycznego i Syreny – stworzą dzięki temu zupełnie niezwykłą premierę’’ – mówi Jacek Mikołajczyk, dyrektor Teatru Syrena i reżyser „Rodziny Addamsów”.

Fot. https://teatr-muzyczny.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*