W szerokim rozumieniu

W imieniu dziekana Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM prof. dr. hab. Andrzeja Stelmacha oraz opiekuna Koła Naukowego Psychologii Polityki dr. hab. Łukasza Scheffsa serdecznie zapraszamy na konferencję naukową „Instrukcja obsługi strachu”, która odbędzie się w formie online w dniach 26-27 maja 2022 na platformie Microsoft Teams.

Mając na uwadze obecną sytuację w Polsce oraz na świecie, jako członkowie i członkinie Koła Naukowego Psychologii Polityki doszliśmy do wspólnego wniosku, że niezbędna jest dyskusja świata akademickiego i pozaakademickiego, która będzie dotyczyła strachu i jego interdyscyplinarnego rozumienia. 

W związku z tym chcielibyśmy zaprosić do udziału we wspólnym przedsięwzięciu, które będzie okazją do wymiany poglądów i prezentacji wyników prowadzonych badań naukowych na kwestię strachu, a także zapewni możliwość sformułowania wniosków dotyczących obecnej sytuacji. 

Proponowane przez nas obszary tematyczne to:

Strach w naukach  politycznych – wpływ strachu na podejmowanie decyzji politycznych, wykorzystywanie strachu w działaniach politycznych itp.

Strach w kulturze i sztuce – sposoby przedstawiania strachu, wykorzystywanie kultury i sztuki do jego oswajania itp. 

Strach w psychiatrii – sposoby łagodzenia strachu, zaburzenia psychiczne związane ze strachem itp.

Strach w psychologii – wpływ strachu na ludzką psychikę, sposoby walki ze strachem, stres w życiu codziennym itp. 

Strach w biologii – wpływ strachu na funkcjonowanie ciała człowieka itp. Strach w filozofii – poglądy wokół strachu, rozumienie strachu, sposoby oswajania strachu itp. 

Strach w socjologii – wpływ strachu na zachowania społeczne itp.

 Strach w sporcie – metody walki ze strachem, strach a osiągnięcia sportowców, strach w sporcie zawodowym itp. 

Strach w medycynie– wpływ epidemii koronawirusa na odczuwanie strachu przez ludzi, rodzaje strachu związane z COVID-19 itp. 

Strach w czasach wojny-sytuacja w Ukrainie oraz na świecie związana z wojnami.

Strach a bezpieczeństwo – wpływ strachu na podejmowane decyzje itp. 

Jako organizatorzy pragniemy, aby konferencja miała charakter interdyscyplinarny, dlatego mile widziane będą także wystąpienia na tematy wykraczające poza podane powyżej obszary tematyczne. 

Osoby  zainteresowane udziałem czynnym oraz biernym (w roli osoby słuchającej), proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego  do dnia 19 maja 2022. Po zebraniu informacji od wszystkich osób zainteresowanych wystąpieniem prelekcje zostaną umieszczone w dedykowanych tematycznie panelach. Po więcej szczegółowych  informacji na temat konferencji zapraszamy na nasze wydarzenie na Facebooku.Wszelkie pytania i/ lub wątpliwości dotyczące organizacji konferencji prosimy kierować na adres: instrukcjaobslugistrachu.knpp@gmail.com 

W imieniu komitetu organizacyjnego, 

Anna Przybylak, sekretarzyni konferencji

Koło Naukowe Psychologii Polityki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*