Vive la France! Valentina wygrywa

Tegoroczna edycja słynnego konkursu dla dzieci przeszła już do historii. Zwyciężczynią Eurowizji Junior 2020 jest 11-letnia Valentina Tronel z Francji, która zaśpiewała piosenkę pt. J’imagine”.

Gospodarzem 18. edycji konkursu była Polska, gdyż jego ubiegłoroczną edycję wygrała reprezentująca nasz kraj Viki Gabor. Tej samej sztuki nie udało się dokonać w tym roku 10-letniej Alicji Tracz, która z piosenką  „I’ll be standing” zajęła dopiero dziewiątą lokatę. Jednogłośne zwycięstwo odniosła młoda wokalistka z Francji Valentina Tronel. Podbiła ona serca Europejczyków i mieszkańców reszty świata piosenką „J’imagine”, opowiadającą o sile wyobraźni i spełnianiu marzeń. Jej występ, po zsumowaniu głosów jurorów i internautów, został oceniony na 200 punktów.

Tegoroczny konkurs okazał się wyjątkowy z dwóch względów. Po raz pierwszy w historii finał Eurowizji Junior organizowany był drugi raz z rzędu w tym samym państwie – Polsce. Z racji licznych restrykcji sanitarnych z powodu pandemii, tym razem w formie zdalnej, co również jest swoistym ewenementem w dziejach Eurowizji. Prowadzący z siedziby TVP w Warszawie zapowiadali występy, które odbywały się na żywo w studiach telewizyjnych każdego z dwunastu uczestniczących krajów. Największą radość mogły jednak uwiecznić kamery we Francji, bo to właśnie ona będzie przyszłorocznym gospodarzem Eurowizji Junior.

Valentina, chapeau bas!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*