To nie jest kaprys

 Przede wszystkim pamiętajmy o łapkach! To najbardziej wrażliwa część ciała naszego pupila, która potrzebuję szczególnej ochrony.

Nie warto na siłę wkładać butów, jeśli wasze zwierzę ich nie lubi (co jest normalne).  W takich przypadkach sprawdzają się  specjalne zimowe  maści ochronne, nawet zwykła wazelina. Łapki smarujemy przed każdym wyjściem. Po powrocie wycieramy je ścierką. Nie zaleca się kąpania zimą. To, że wasz piesek ma podszerstek, nie znaczy, że na mrozie nie potrzebuje ochrony całego ciała. Specjalne ubranka to nie kaprys właścicielek stylowych szczeniaków. Czworonogi reagują na wiatr i wilgoć tak samo jak człowiek. Wybierając strój dla swojego pupila przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na długość oraz  obwód klatki piersiowej i brzucha. Oczywiście, nie mniej ważna jest grubość materiału, jego wiatro- i wodoodporność. Zapominamy o metalowych przedmiotach na szyi.

Oczywiście, dbamy też  o temperaturę w mieszkaniu. Zbyt ciepłe powietrze zwiększa ryzyko przeziębienia (również u ludzi).

Fot. Roksoliana Dzvinchuk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*