To bardzo trudny moment…

Wojna na Ukrainie przynosi żniwo śmierci nawet poza jej granicami. 15 listopada o godzinie 15.40  w przygranicznej wsi Przewodów (powiat hrubieszowski) spadła rakieta wojskowa, doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły dwie osoby.

Zdaniem ekspertów, jest ona produkcji rosyjskiej. Kto ją wystrzelił? Wszelkie tego okoliczności są badane. Joe Biden, w odpowiedzi na pytania dziennikarzy: trajektoria lotu przeczy temu, że rakieta została wystrzelona z terenu Rosji. Według źródeł z NATO, prezydent USA uważa, iż należała ona do ukraińskiego systemu przeciwlotniczego. Prezydent Ukrainy, W. Zełenski zaprzecza tym informacjom, utrzymuje, że to nie rakieta ukraińska spadła w Przewodowie. Ukraina wystąpiła o umożliwienie udziału jej ekspertów w prowadzonych tam badaniach.

Na miejscu tragicznego zdarzenia przebywał dzisiaj Andrzej Duda. – W naszym przekonaniu, powiedział prezydent RP, wybuch rakiety był wynikiem wypadku. W Przewodowie, czytamy na stronie www.prezydent.pl, wciąż prowadzone są czynności śledcze. Eksperci wydobywają szczątki rakiety i zbierają ślady na miejscu zdarzenia.

Fot. Jakub Szymczuk/Kancelaria prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*