„Ta książka nie jest prowokacją”

Nakładem Wydawnictwa Znak, 24 sierpnia 2022 ukaże się książka „Byłam katolickim księdzem” Tomasz Maćkowiak – niezależnego dziennikarza, wcześniej związany z „Gazetą Wyborczą”, „Newsweekiem” oraz miesięcznikiem „W drodze”. Był korespondentem w Czechach i na Słowacji.

To historia Ludmiły Javorovej, siostry Lidy, która w Czechach została wyświęcona przez katolickiego biskupa na księdza. Książka dotyka rozgrzewającego dyskusję społeczną tematu kapłaństwa kobiet, ich roli w Kościele katolickim, tematu święcenia żonatych mężczyzn i celibatu. To również ciekawa – bo pełna paradoksów – opowieść o czeskim Kościele.

„Fascynująca historia siostry Lidy wyświęconej na księdza daje nadzieję, że Kościół może być inny i są w nim ludzie, których można podziwiać.”  – Cezary Łazarewicz.

 „Ta książka nie jest prowokacją. To fascynująca historia kobiety, która z miłości do Chrystusa i Kościoła najpierw pozwoliła się wyświęcić na księdza, a potem o tym milczała. „Byłam katolickim księdzem” stawia pytania o przyszłość Kościoła w kulturze postchrześcijańskiej, w epoce emancypacji kobiet. To reportaż, który trzeba przeczytać.” – Tomasz P. Terlikowski. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*