Słynna czwórka z drugiej strony

Yoko Ono, najsłynniejsza kobieta z grona żon Beatlesów, obchodzi dzisiaj 90. urodziny.

„Przez wiele lat cały świat mnie nienawidził. Robiono ze
mnie potwora. Musiałam sobie z tym radzić. Inaczej pozostałoby
mi jedynie wycofać się i uciec, a tego wyjścia  nigdy nie brałam pod uwagę”. Yoko Ono w wywiadzie dla Daily Mail Online. Inny cytat z tego samego źródła świadczy o ironii i poczuciu humoru Ono:  „Nie mogłam rozbić Beatlesów. Takimi małymi dłońmi jak moje nie da się potłuc czterech mężczyzn”.

W swojej muzycznej twórczości Beatlesi odmieniali słowo „miłość” przez wszystkie przypadki. Byli twórcami największych hitów o miłości: „All My Loving”, „If I Fell” czy „All You Need is Love”. Pisali je dla kobiet, będących jednocześnie ich żonami, muzami i towarzyszkami – kochanymi przez muzyków i nienawidzonymi przez cały świat groupies.

Czy bycie żoną Lennona, McCartneya, Harrisona albo Starra było szczęśliwym zrządzeniem losu czy raczej przekleństwem? Poznaj słynną czwórkę z Liverpoolu z zupełnie innej strony. Bo nikt nie wiedział o nich tyle, co ich własne żony. „Żony Beatlesów”. Kobiety, które pokochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr (autor: Marc Shapiro, tłumaczenie:, Malina Drasek-Kańska), premiera 12 kwietnia 2023 roku. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*