Silna reakcja czytelników. Kto ma rację?

New York Times” w niedzielnym wydaniu umieścił krzyżówkę, której wygląd łudząco przypomina swastykę. Jak na ironię, data wydania gazety zbiegła się z pierwszym dniem żydowskiego święta Chanuka, co wywołało silną reakcję czytelników.

Na Twitterze Donald Trump Jr. napisał: „Obrzydliwe! Tylko New York Times mógł rozpocząć obchody Chanuki od takiej krzyżówki”. „NYT” oskarża się o antysemityzm, zarzuca celowość takiego działania. To nie pierwszy raz, kiedy redakcja gazety jest w podobnej sytuacji. W 2017 roku , w odpowiedzi na oskarżenie, opublikowała tweeta uspokajającego czytelników, że to tylko złudzenie: – Tak, witam. To nie jest swastyka. Szczerze. Nikt nie siada, żeby zrobić krzyżówkę i mówi: Hej! Wiesz, co by fajnie wyglądało?”

Aby obalić teorię, że to przypadek, czytelnicy znaleźli link do sobotniego artykułu oskarżającego rząd Benjamina Netanjahu o stwarzanie zagrożenia dla demokratycznej przyszłości Izraela.

„Israel National News” skrytykował nowojorska gazetę, oskarża ją o antysemityzm, który miał być powodem obraźliwego żartu. Zamieścił również ankietę, aby poznać opinię swoich czytelników, zadając pytanie: „Celowe nazistowskie wyobrażenie czy niefortunny zbieg okoliczności?”. 82,6 procenta ankietowanych uznało, że czyn był zamierzony.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*