![](https://sic-egazeta.amu.edu.pl/wp-content/uploads/2022/04/23.jpg)
Od tygodnia zabytkowy gmach Biblioteki Raczyńskich zaprasza do swoich wnętrz, w tym Filii Sztuki. W jej zbiorach jest 32 tys. książek i ok. 34 tys. zbiorów muzycznych. Czytelnicy znajdą tam literaturę popularnonaukową o architekturze, rzeźbie, rysunku, muzyce, teatrze, a także filmie, wzornictwie i modzie.
Gromadzone w Filii Sztuki publikacje mogą być pomocne przy pisaniu prac naukowych, stać się inspiracjami dla działań kreatywnych, wspierać w samokształceniu. Lekturę dla siebie znajdą tu zarówno ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z teorią i historią sztuki, jak i osoby o sprecyzowanych zainteresowaniach, poszukujące szczegółowych opracowań. W przestrzeniach filii, w ponad 100 działach tematycznych, można pożyczyć biografie artystów, publikacje z zakresu historii kultury, książki o wnętrzach, plakacie, ilustracji książkowej, rzemiośle artystycznym, teorii komiksu.
Filia to też bogate zbiory poświęcone muzyce. Poza książkami, wielbiciele różnych gatunków muzycznych znajdą tu szeroki wybór płyt CD i winyli: od klasyki przez jazz, po muzykę tradycyjną i rozrywkową. Płyty CD można pożyczać do domu, a płyt winylowych posłuchać na miejscu przy specjalnych stanowiskach odsłuchowych.
Przypominamy o zbiórkach na rzecz ukraińskich dzieci! Można przynosić książki po ukraińsku http://www.bracz.edu.pl/event/zbiorka-ksiazek-dla-ukrainskich-dzieci/ lub wpłacać pieniądze na ich zakup http://www.bracz.edu.pl/event/zbiorka-na-zakup-ksiazek-z-ukrainy/
Informujemy, że 15 kwietnia (Wielki Piątek) Biblioteka będzie czynna od 9.00 do 14.30,a 16 kwietnia (Wielka Sobota) zamknięta.
Dodaj komentarz