Rozwinęli swoje kompetencje cyfrowe

Fundacja Jeden Uniwersytet i Przestrzeń from Facebook zaproponowała, w ramach europejskiego projektu „Rozwój Kompetencji Cyfrowych”, certyfikowane szkolenie.

Przeprowadzone kilka razy w marcu i kwietniu, było bezpłatne,  rozłożone na trzy etapy. Pierwszy  był związany z cyberbezpieczeństwem, zasadami bezpiecznego korzystania z urządzeń podłączonych do internetu. Zaprezentowane aplikację pomogą w zabezpieczeniu  smartfonu i konta w internecie, wskażą, jak odróżniać złośliwe oprogramowania.

Drugi etap dotyczył  innowacji. Przedstawionych zostało kilka ćwiczeń rozwijających kompetencje miękkie. Była też mowa o myśleniu projektowym (design thinking). Uczestnicy stworzyli swój projekt i go przetestowali. Trzeci etap związany był z marketingiem społecznościowym. Ukazał on  kilka ciekawych możliwości korzystania z internetu,  szukał odpowiedzi na pytanie:  Czy w przyszłości twój zawód zastąpią roboty? Przydatna będzie też wiedza  o sposobach wykorzystywania mediów społecznościowych dla rozwoju kariery.

Każdy uczestnik szkolenia zdobył nowe doświadczenie i certyfikat uznany nie tylko w Polsce, a także za granicą.

Fot.  https://pl.depositphotos.com

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*