Roshen zamyka produkcję w Rosji

Korporacja cukiernicza Roshen, której właścicielem jest prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, podjęła decyzję o wstrzymaniu produkcji w fabryce cukierniczej w Lipiecku – głosi komunikat firmy. Roshen zaliczany jest do największych producentów słodyczy na świecie. Zajmuje 22. miejsce w rankingu Global Top-100 Candy Companies. Swoje wyroby sprzedaje m.in. w Polsce. Wytwarza ponad 320 rodzajów słodyczy: batony, czekolady, galaretki, czekoladki, karmelki i wafle, biszkopty. Ma zakłady na Ukrainie, Litwie i Węgrzech. Przed wyborami prezydenckimi w 2014 roku Poroszenko zapowiadał, że pozbędzie się swoich aktywów biznesowych, jednak obietnicy tej nie spełnił. W 2016 roku szef państwa przekazał zarządzanie Roshenem firmie Rothschild Trust, która będzie dbała o interesy jego koncernu do czasu, gdy przestanie on pełnić służbę państwową.

Jak informowano wcześniej, zajęcie majątku lipieckiej fabryki cukierniczej, nałożony przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w związku ze wszczęciem postępowania karnego, sprawił, że sprzedaż fabryki jest niemożliwa — podkreślono w korporacji. Od 2013 roku wielkość produkcji w lipieckiej fabryce zmniejszyła się trzykrotnie. Firma tłumaczy to gwałtowną redukcją asortymentu po wprowadzeniu przez Rospotriebnadzor zakazu eksportu produkcji Roshen na terytorium Rosji.

„Wszystko to na tle spadku ogólnego poziomu siły nabywczej doprowadziło do znaczącego obniżenia wielkości produkcji. W związku ze spadkiem produkcji w fabryce konsekwentnie prowadzona była masowa redukcja personelu. Pozostali pracownicy (około 700 osób) zostali już poinformowani o planowanym zawieszeniu działalności fabryki. Konieczne oświadczenie w sprawie masowych zwolnień już znajduje się w Centrum Zatrudnienia w Lipiecku” — głosi komunikat.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*