Reborn znaczy odrodzony

28 grudnia 2021 roku idol kpopowy BamBam, we współpracy z członkinią grupy Red Velvet – Seulgi, wydał singiel zatytułowany Who Are You? Jak fani zareagowali na nową piosenkę?

Singiel, jak większość produkcji ze sceny kpopu, zawiera tekst, w którym przeplatają się dwa języki – koreański i angielski. To duże ułatwienie dla międzynarodowych fanów, którzy nie są zaznajomieni z językiem azjatyckim, a chcieliby śpiewać czy nucić razem z wykonawcą. Sam utwór jest utrzymany w stonowanym, a nawet melancholijnym, nastroju. Tekst jest imitacją rozmowy dwóch osób, najprawdopodobniej kochanków. Słuchając tego singla, odniosłam wrażenie, że w zależności kto słucha, przekaz może być bardzo osobisty i intymny. Opowieść o relacji, nauce siebie nawzajem, upływie czasu oraz bezpieczeństwie – to sprawy, z którymi często mamy problem w wyrażaniu czy rozmowie. Przekazanie tego w piosence może pomóc zrozumieć na swój własny sposób, jak postępować i jak rozumieć niektóre sprawy.

Nie tylko muzyka

Kpop stawia również na choreografię i wysokiej jakości teledyski, czego nie zabrakło też w opisywanym singlu. MV Who Are You doskonale wpisuje się klimatem w nastrój utworu. Najbardziej przykuwającym oko elementem jest lustro – początkowo całe, a następnie rozdzielone na kawałki może symbolizować wewnętrzne rozdarcie artysty, zagubienie. Całość przypomina labirynt, z którego aby się wydostać, potrzeba wszystkich części układanki. Warto też wspomnieć, że zarówno BamBam, jak i Seulgi są bardzo cenionymi tancerzami w dystrybucji kpopu. Ich ruchy są płynne i delikatne, chociaż momentami przechodzą w ostre i dynamiczne, co idealnie dopełnia całość.

Pokazuje głębsze „ja”

BamBam to członek grupy GOT7, obecnie prowadzący swoją karierę jako solista. Po odejściu z wytwórni JYP Entertainment wydał swój pierwszy solowy album riBBon – nawiązując zarówno do swojego pseudonimu scenicznego, jak i słowa reborn, co oznacza odrodzony. Mam wrażenie, że singiel Who Are You jest dalszą częścią „odradzania się” artysty – BamBam pokazuje swoje głębsze „ja”.

Co dalej?

Mimo że stosunkowo niedawno został wydany singiel, fani nie mają czasu na odpoczynek i zaczerpnięcie powietrza. Artysta ogłosił już wydanie nowego mini albumu, a data premiery została ustalona na 18 stycznia. Opublikowano także konceptowe zdjęcia. Z fotografii możemy się spodziewać, że album będzie nawiązywał klimatem do singla. Chociaż może artysta planuje zaskoczyć swoich fanów i planuje kompletnie coś innego?

Fotografia z oficjalnego Twittera artysty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*