Oficjalnie powiedział „tak”

Prezydent USA, Joe Biden ogłosił za pomocą materiału wideo swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Wraz z nim o urząd będzie ponownie walczyła Kamala Harris.

Nagranie opublikowano dokładnie 4 lata po tym, jak Biden zgłosił swoją kandydaturę. Tym razem prosi Amerykanów o poparcie, zachęcając aby wraz z nim “dokończyli tę pracę”. Trwający 3 minuty, film rozpoczyna się od nagrań ze szturmu zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol, a całość zmontowano tak, aby pokazywać kontrast między zwolennikami MAGA (Make America Great Again) a Partią Demokratyczną. W kolejnych kadrach oglądamy prezydenta, jego małżonkę Jill i wiceprezydent Harris podczas spotkań z Amerykanami w kluczowych momentach pierwszych dwóch lat prezydentury. „Wolność, wolność osobista jest podstawą tego, co czyni nas Amerykanami” – podkreśla Biden w nagraniu.

Aktualnie Joe Biden nie ma poważnych konkurentów w Partii Demokratycznej. Zapowiada się natomiast, że jego największym rywalem w wyborach ponownie zostanie Donald Trump (Partia Republikańska). Wybory prezydenckie w USA odbędą się 5 listopada 2024

Fot. screenshot CBC News

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*